Mužské ego bývá velmi zranitelné, a právě proto se často stává, že si muži nepřipouští, pokud mají nějaký problém. Především zdravotní problémy, ať už psychického, či fyzického rázu, bývají opomíjeny, a to i přes to, že těmito problémy trpí stále více mužů. O jakých problémech je vlastně řeč? Jak psychiku, tak fyzično, ovlivňuje mužský hormon – testosteron. Ten je důležitý například při vývoji jedince, kdy chlapec pohlavně dospívá, a stává se z něj muž. Tento hormon je produkován i v těle ženském, ovšem jen v menším množství, podobně, jako se u mužů objevuje ženský hormon – estrogen.
Testosteron je produkován u obou pohlaví v nadledvinách, u mužů pak navíc o dvě třetiny více v mužských pohlavních žlázách – varlatech. Jeho množství kolísá spolu s věkem, přičemž v pubertě, během dospívání, má jeho vyšší množství za následek například prohloubení hlasu, nebo růst pubického ochlupení. Naopak ve stáří jeho množství klesá, a s tím přicházejí různé poruchy. Jednou z nejběžnějších je porucha erekce, případná neplodnost jedince, což následně mnohdy vede k psychickým problémům. Ač množství testosteronu s věkem rapidně klesá, je zde možná alternativa, díky které je možné testosteron doplnit.
Produkci testosteronu je možné podpořit různými doplňky stravy. Opětovné navýšení produkce testosteronu pak vede k lepší plodnosti, sexuálnímu libidu, a samozřejmě také erekce. Mimo jiné je tento mužský hormon oblíbený například u sportovců, přičemž jeho užívání má výrazný vliv na okysličování svalů, a následné zvýšení fyzického výkonu. Samotný hormon je samozřejmě důležitý také pro opačné pohlaví. Pro ženy je nedostatek testosteronu patrný především v období menopauzy, přičemž jeho hlavním znakem bývají výkyvy nálad, či případné přibírání váhy. V každém případě je jeho doplňování vhodné nejen pro muže, ale také pro ženy.