Na konci 19. století to vesničtí lidé neměli lehké. Většina z nich dřela na svém malém políčku a starala se o domácí zvířata. Byla to jejich jediná obživa, z které museli ještě část odevzdávat jako desátek svému lennímu pánovi. Jejich chaloupky byly postaveny v jednoduchém stylu, většinou byly jen obílené. A uvnitř byly zařízeny účelně. Základním materiálem pro ně bylo dřevo a podle „bohatství“ majitele chalupy vypadalo i její vybavení. Chudý rolník měl stůl, židle, postel a almaru ze smrkového dřeva. Sem tam nějakou polici. Podlaha byla z dřevěných smrkových fošen. Bohatší chalupník měl vybavení z kvalitnějšího dřeva – smrkového nebo borového. Dřevo bylo lépe zpracované a lépe ošetřené. A ti, kteří si to mohli dovolit, měli různě tvarované kousky nábytku, některé i malované. Byly to jedinečné kousky, většinou od místních mistrů truhlářů či řezbářů. O svůj majetek se chalupníci pečlivě starali. Celou chalupou se nesla vůně dřeva a vosku, kterým ho ošetřovali.
Tradiční selský nábytek na chalupu Svetpokladu je typický svou nadčasovostí. Je to nábytek, který vydrží dlouhá léta stále krásný a pro milovníky dřeva je jedinečný. Dýchá z něj klid starých časů. Klid našich babiček. Vhodný je nejen na chalupu, ale správně pořízený kousek dokáže zajímavě oživit i obývací pokoj či ložnici.
Firma Svět pokladů tento nábytek vykupuje a renovuje. Jejich zkušení restaurátoři vše nejdříve očistí a poté ošetří tak, aby nábytek získal svou původní podobu. Nebo také ručně vytváří repliky z kvalitního dřeva. Ty jsou vytvořeny podle originálních kusů nebo podle dochovaných dokumentů a jsou k nerozeznání od původních. Všechny tyto výrobky vynikají vysokou řemeslnou zručností a každý kousek je jedinečný. Velkou výhodou je jejich dlouhá životnost. Všechny nabízené kusy nábytku jsou ryze české. Originály jsou shromážděny ze všech koutů naší země a repliky jsou vytvořeny podle českých originálů nebo z pramenů české historie.